wtorek, 19 stycznia 2010

Torebka do kompletu:)

Do fioletowego kompletu (albo raczej do kapelusza z różą:)) dorobiłam taką torebkę:Długo nie miałam pomysłu na ozdobienie przodu tej torebki. Chciałam, aby był to motyw róz, dobrany do kapelusza. Postanowiłam wyciąc go z tkaniny w drobne rózyczki. Poniewaz tło tej tkaniny było kremowe, brzegi, których nie udało mi się idealnie przyciąć, zamalowałam na czarno flanastrem. Zamknięcie torebki zrobiłam ze złotego drutu i wykończyłam je koralikami bez dziurek. Cała torebka jest zrobiona z czarnego jedwabiu.

Torenka nie jest idealnie równa, ale robiłam ją według własnego pomysłu, a więc metodą prób i błędów. Wiele rzeczy musiałam poprawiać w trakcie, ale dzięki temu mam juz jakiś wzór do robienia kolejnych torebek:)

Jak widzicie, lalka stoi sama ... No może nie do końca sama, bo z pomocą specjalnego stojaczka:). Ów stojaczek jest jedną z cudowności, które otrzymałam od Minidollist za pośrednictwem i dzięki "Starej Pannie" (właścicielce bloga "Słoneczne godziny"). Jeszcze raz serdecznie Ci dziękuję!

P.S. Dziękuję Wam bardzo za wszystkie komentarze i tyle miłych słów w nich zawartych! To dla mnie ogromna radość i wspaniała motywacja do wymyślania kolejnych strojów:) Pozdrawiam Was serdecznie, Zofianna.

6 komentarzy:

 1. Wiesz, to dla mnie jest niepojęte jak takie maleńswa można zrobić! To dla mnie tajemnica. Jestem ,jako laik pod wrażeniem! Kolejnych udanych dzieł

  OdpowiedzUsuń
 2. Cała przyjemność po mojej stronie! Piękna torebka! I szalenie pomysłowo zrobiona! Sama chciałabym taką mieć, tym razem w skali 1:1 :)Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj
  Jak miło, że znalazłam kogoś kto również interesuje się lalkową modą :-) Troszke inne lalki, troszke inna moda ale temat ten sam. Fajnie, ze znalazłam Twój blog. Na pewno będę częstym gościem :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ach i dodam jeszcze, że Twoje stroje są super, naprawdę wiernie oddajesz rzeczywistość, oby tak dalej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Prześliczna ta torebusia - wygląda jak miniaturka torebki gobelinowej! Zosia, cudna jest!
  Buziaki!
  Alienora

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jestem po prostu w szoku. Nic więcej nie mogę z siebie wydusić.

  OdpowiedzUsuń